Balıkesir’in Kepsut İlçesi’nde 21-24 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen 10. Balıkesir Tarım Fuarı’nın gözdesi Trabzon Silah Sanayii’nin (TİSAŞ) açtığı stant oldu.

Kırsal alanda yaşayan vatandaşların tarım ve hayvancılıkla uğraştıklarından dolayı yabani hayvanlardan kendilerini korumak amacıyla elde etmek istedikleri silahların maketlerinin yer aldığı standa ilgi büyük oldu.

Trabzon Silah Sanayii İstanbul Bölgesi Teknik Servis Sorumlusu Selçuk Oghan, 10’uncu Balıkesir Tarım Fuarında açtıkları stantla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Firmamız 1993 yılında Doğu Karadeniz’de silah fabrikalarının kuruluşu aşamasında KOSGEB desteğiyle Trabzon Arsin’de Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuş bir fabrikadır. Yaklaşık olarak 150 çalışanımız bulunmaktadır. Ankara ve İstanbul’da Bölge Müdürlüğümüz, ayrıca Trabzon’da imalat ve fabrikanın olduğu yerdir. Genel müdürlüğümüz ve yönetim kurulumuz da Trabzon’da bulunmaktadır. 2004-2005 yılındaki Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı ihalede 23-24 bin Zigana T marka tabanca vererek ismimizi duyurmuş bulunmaktayız. Ayrıca 45 aşkın ülkeye ihracat yapmaktayız. Şu andaki en son çıkardığımız olduğumuz PX9 modeli ve Zig 14 serisi modellerimizle sektörde kendimizi duyurmaya çalışıyoruz. Modellerimiz beğenilmekte olup, şu anda en uzun mesafe atan tabanca Zigana Sport’un 100 metre menzili vardır. Diğer modellerimiz de 75 metre, 50 metre tesirli menzil şeklinde çalışmaktadır” diye konuştu.