İhracat

Büyümek, gelişmek ve dünya pazarındaki rakiplerle yarışabilmek için yalnızca üretmek değil yüksek kalitede uygun fiyata üretebilmek ve zamanında teslim edebilmek anlayışını savunan TİSAŞ, bunun için sektörde gerçekleştirdiği ilklerle kendinden sürekli söz ettirmiştir.

Müşteri isteklerinin bir adım öncesinde cevap verebilmeyi amaçlayan kurumsal yapı anlayışı TİSAŞ’ı yalnızca Türkiye’ye değil, tüm Dünya’ya açılma eğilimine yöneltmiştir. 2004 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin ihtiyacını karşılayabilme gururunu elde eden firmamız, aynı yıl ihracata yönelerek Dünya pazarında yer almaya başlamıştır. ABD Adalet Bakanlığı, Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar Dairesi, Ateşli Silahlar Teknolojisi Şubesi tarafından yapılan “ATF Form 4590 Silahlar İçin Satın Alma Kriterleri” inceleme ve testler neticesinde üstün başarı elde etmiş ve ilk ihracatını gerçekleştirmiştir.

Tam otomatik tabanca üretimi ile bir anda büyük bir ilgi toplayan TİSAŞ, İhracatta yaptığı başarılı girişimler ile sektörün lider isimleri arasında yerini almış, bir çok ülkede en fazla tercih edilen ve marka olarak anılan firma haline gelmiştir.

Gerçekleştirdiği yatırımlar ve sahip olduğu teknik bilgi birikimi sayesinde çizgisini daha yükseklere taşıyan TİSAŞ, 2010 yılında farklı bir ülkenin Savunma Bakanlığı ile yaptığı protokol neticesinde ortak üretim kararı almış ve bu ülkeye “know how” ihraç ederek sektöründe yine bir ilki gerçekleştirmiştir.

Bugün TİSAŞ, teknolojik altyapısı, deneyimi ve sürekli gelişim anlayışı ile üretiminin büyük bir kısmını Amerika Birleşik Devletleri’nden, Pakistan’a, Azerbaycan’dan Filipinlere, Irak’a kadar Dünya’nın 7 ayrı kıtasında 30’a yakın ülkede müşterileriyle buluşturmanın gururunu yaşamaktadır.

Geliştirme : Aldenard