İnovasyon

Kullanıma hazır bir tabanca kullanıcısına sergileyeceği yüksek performansın yanında maksimum güvenlik anlayışını da yerine getirmelidir. Bu düşünce, TİSAŞ’ın yeni tasarımları oluşturmasında ve müşterilerine, amacına en uygun ürün sunmasında tercih ettiği bir yöntemdir.

TİSAŞ Ar-Ge Merkezi; birlikte çalıştığı Mühendis, teknik personel ve pazarlama uzmanlarıyla birlikte belirli dönemlerde bir araya gelerek yeni tasarımlar oluşturmanın yolunu ararlar. Müşteri istekleri, pazar yapısı, teknolojik gelişim, yasal mevzuat gibi birçok kriterin ele alındığı bu tasarım çalışmaları iyi bir analizin neticesinde oluşturulur.

Tasarım çalışmalarında ürünün fonksiyonelliğinin yanında güvenlik, görsellik, ergonomik ve atış performansı gibi birçok kriterler ele alınır ve simülasyon programları ile desteklenerek detaylı incelemeye tabi tutulur. Hazırlanan bu çalışmalar arasından en fazla beğenilen tasarım en uygun tasarım olarak seçilir ve geliştirme işlemine tabi tutulur.

İnovasyon (Sürekli Değişim) anlayışını benimseyen Ar-Ge Merkezi, sahip olduğu genç ve dinamik ekibi ile gerek daha önceki tasarımlardan gerekse farklı ürünlerin mevcudiyetinden elde ettiği tecrübeyi yeni tasarımlarına aktararak en iyisi olmayı hedefler.

Geliştirme : Aldenard